Топ-8 найцікавіших українськомовних каналів у Telegram

Топ-8 найцікавіших українськомовних каналів у Telegram

Декілька років тому я б і подумати не міг, що месенджер може стати повноцінною соціальною мережею з функціями «лайк-підписка-репост». Телеґрам сьогодні замінив усім інтелектуально розвиненим людям інші платформи для надсилання повідомлень, як от: Viber чи WhatsApp. Коли ж ВК примусово закрили в Україні, мільйони українців не змогли змиритися з постійним використанням VPN та повністю перейшли в Телеґрам, перенісши туди всі свої підписки та друзів. Та що робити, якщо твого улюбленого блогера нема в Телеґрамі? Що, якщо ти не маєш джерела, звідки черпати інформацію про новинки ігрового ремесла, а також всесвіт кіно чи коміксів? Маю для тебе дещо: я підготував топ-8 (знаю, нестандартна цифра) українськомовних Телеґрам-каналів, на які повинен підписатися кожен «однокровний»!

PingvinPro

№1 — PingvinPRO

Виявляється, реклама у Фейсбуці може бути не тільки дратівливою, а ще й корисною! «Пінгвінів» я побачив на своїй стіні, й одразу ж перейшов на їхній сайт. У них там повний фарш — огляди ігор у стилі, схожому на стиль «Шпіль!» часів 2012-го, статті про кіно, серіали та багато-багато іншого! На мою думку, їм нічого не бракує, окрім аудиторії. У пошуках людей, яким буде цікавий їхній матеріал, «Пінгвіни» створили Телеґрам-канал, який узяв на свої плечі основний тягар — віднайти людей, для яких PingvinPRO стане надійним путівником світу ігрової індустрії та інших сфер розваг.

Команда PingvinPro

Скажемо коротко та ясно:

  1. Наш канал крутий, бо ми веселі пінгвінята, які пишуть цікаві статті про сучасні технології, круті забавки та захоплюючі фільми.
  2. У майбутньому ми бачимо наш канал із кількома десятками тисяч читачів, які отримуватимуть від нас якісний, цікавий та актуальний контент.
  3. У нас наполеонівські плани, тож тільки вперед!
Комікси Українською

№2 — Комікси Українською

Справедливо вважається найкращим українськомовним Телеґрам-каналом для ґіків, адже люди його цінують та охоче підписуються — на момент написання даного топу «Комікси Українською» набрав понад 1200 людей. Це, свого роду, український Comicbook.com, лише у форматі месенджера. Наскільки мені відомо, Тарас Пузак, керівник проекту, зараз вирішив податися в нові широти. Він перекладає деякі серії коміксів, які так і не побачили української локалізації, на солов’їну. Гадаю, це дозволить ще більше популяризувати «КУ» в українських широтах, та не відволіче автора від написання коротких, але влучних оглядів супергеройських новинок.

Тарас Пузак

Чому мій канал крутий? Напевне тому це найбільший україномовний канал про комікси та все інше, що може цікавити ґіків. Я почав це все через те, що хотів ділитися думками та новинами, які щодня читаю, з однодумцями. Якщо хтось почне цікавитися коміксами після підписки на мій канал, значить я метушився не марно. Чому вирішив зупинитися саме на Телеґрамі? Бо тут можна слідкувати за інтересами читачів та давати те, що їм цікаво. Майбутнє «КУ» — це ріст та люди, яким цікаві комікси. Більшого й не треба. Ціль до травня: не померти від оргазму під час перегляду третіх «Месників».

playua

№3 — PlayUA

Цю команду навіть представляти не потрібно! Їхнє ім’я у всіх на язиках, у вухах та на плечах українських ігрових авторитетів — це PlayUA! Вони, нагадаю, успішно провели лагідну українізацію ігрової журналістики, а також підтримали багато проектів, які мали на меті популяризувати українську мову в маси. Вони тоді були основоположниками, зараз — залишаються провідниками. Від чого, до речі, їхній матеріал не став менш цікавим, а навпаки — з’явилося більше рубрик та матеріалу. Гадаю, їхнє неофіційне гасло — менше слів, більше конкретики.

Команда PlayUA

Якщо питання звучить, як «Чому наш канал крутий?», — ми відповімо, що наш канал крутий настільки, наскільки крутим його вважають наші читачі. Ми невпинно розвиваємося, ділимося з нашою аудиторією своїми враженнями, настроєм та, що дуже важливо, фактами. Шукаємо для них нові формати та теми для обговорення. Сам Telegram-канал виконує функцію «швидко повідомити читача про новий матеріал на сайті або спільноті в Facebook». Ми розуміємо, що робимо добру справу, і що все це не даремно. Тому рухаємось далі з бажанням розвинути українську ґеймерську (та не тільки) культуру до нового рівня. Найближчим часом ми хочемо запустити ще низку нових шоу, які зможуть як розважити людей, так і створити теми для серйозних роздумів.

кіно лямпа

№4 — кіно | лямпа

На даний канал я натрапив, коли шукав у різних каталогах саме тему, яка мене на той момент цікавила — канал з оглядами фільмів. Останнім часом я почав переглядати кіно англійською мовою з оригінальними субтитрами, тому мені був потрібен помічник, який порадить щось цікаве. «кіно | лямпа» — це блог, у якому автори викладають своє бачення нинішнього кінематографу, його проблемні та доброякісні сторони. Зі своєю роботою вони справляються, адже щодня я зустрічаю новий цікавий фільм, створений для того, щоби скоротити ще один невеселий вечір та надати йому яскравого забарвлення.

exspressionist

Найкрутіше в «кіно | лямпа» — це, звісно, атмосфера. Виконуючи свою роботу ми наголошуємо, що не претендуємо на об’єктивність, чим спонукаємо людей до обговорення запропонованої теми у нашому чаті. Із самісінького початку ми поставили перед собою глобальну ціль: робити хороший, цікавий український контент без елітарного пафосу. Впевнений, що майбутнє «кіно | лямпа» буде безхмарним, адже наша мета праведна — створення повноцінного самодостатнього Телеґрам-ЗМІ про мистецтво.

black lion

№5 — Black Lion

Спочатку на світі з’явився журнал — єдиний оплот ґіківської журналістики за останнє десятиліття (якщо не враховувати прадавній К9). Не пам’ятаю, скільки випусків редакції вдалося випустити, але закрився журнал дуже швидко. Усе не через те, що контент, який журналісти давали людям, був неякісний. Просто люди не готові платити гроші за цей контент — через океан схожої, але безкоштовної інформації в глобальному просторі. «Black Lion» швидко загнувся, і всі, здавалося, змирився зі смертю цього «тропічного хижака». Через декілька місяців я натрапив на повідомлення про те, що «Black Lion» воскрес, і збирається відновити всі свої матеріали в електронному вигляді. Вони вирішили почати з Телеґраму, де продовжили писати після довгої тиші про комікси та усю навколоґіківську тему, куди входять як ігри, так і фільми. З останнього, що сподобалося мені — надзвичайно цікаве та ексклюзивне інтерв’ю з автором українського комікс-жахастика «Мор».

Редакція «Black Lion»

«Black Lion» намагається виділятися серед однотипних каналів новин «про все на світі». Ми любимо аналізувати, писати огляди, рецензії і брати інтерв’ю у цікавих людей, пов’язаних із сучасною ґік-культурою. Тому новий трейлер Дедпула, який ти вже сто разів бачив у своїй стрічці новин, навряд чи знайдеться на нашому каналі. Майбутнє непередбачуване, але якщо ми гарно попрацюємо, то зможемо об’єднати значну частину української спільноти ґіків і небайдужих до цієї теми людей.

Ґеймер

№6 — Ґеймер

Усе, що хлопці скажуть нижче — чистої води правда. Від себе додам наступне: окрім новин, які вони щоденно викладають на свій канал у Телеґрамі пачками, вони також займаються стрімами, що проходять ледь не щодня. Тому якщо ти хочеш подивитися на те, як у режимі онлайн обговорюють різні новини ігрової індустрії та називають негідників «курвами» — тобі точно варто познайомитися із «Ґеймером».

Команда «Ґеймера»

Чому «Ґеймер»? А де ти ще знайдеш коротко про головне в ігровій індустрії? Наш матеріал вирізняється смачною вишенькою на верхівці пляцка, який, до цього всього, ще й першої свіжості. Проект існує вже багато років, і ми наближаємося все ближче до світлого майбутнього наприкінці рівня. Ми стоїмо на варті великої кількості цікавих новин та тисячі зацікавлених підписників. Мета на найближче півріччя: набрати новий редакторський склад, аби не пропускати найцікавіші новини, і донести їх до аудиторії.

цепелін коло вогнища воркрафт варкрафт

№7 — Цепелін «Коло вогнища»

Мрґл-мрґл! Мрґл мрґґлл мрґл-мргл мрґл мммрррґгггл! Мрґґлл мрґґлл мрґл-мргл мрґл мрґл-мрґл. Мрґл-мрґл мрґл мрґґлл мрґл-мргл мрґл мммрррґгггл  мрґл-мргл мрґл мрґл мрґл-мрґл мммрррґгггл  мрґґлл мрґл-мргл. Мрґл-мрґл! Мрґл мрґґлл мрґл-мргл мрґл мммрррґгггл! Мрґґлл мрґґлл мрґл-мргл мрґл мрґл-мрґл.

Ранарус Заклятрон

Мені вдалося зробити те, про що я завжди мріяв — побачити улюблений всесвіт Воркрафту крізь призму солов’їної мови. І, що найголовніше, людям також подобається те, що робить уся команда «Коло вогнища». Хтось із читачів приємно вражений текстами з історії Азероту на українській мові, хтось приєднався до нас за наші переклади коміксів та прологу «Напередодні буревію», а хтось — заради косплею та красивих воркрафтівських артів. Саме ця різносторонність каналу та всього проекту «Коло вогнища» в майбутньому дасть кожному підписнику те, чого бракує конкретно йому. Щоб читати нас не варто навіть розуміти чи любити Воркрафт!
Багато хто запитує: які в нас плани на найближчі місяці? Відповідаємо: відкриття нових рубрик, частіший випуск контенту, нові переклади, а також — збільшення спільноти однодумців «Коло вогнища»!

Команда «Asobi»

Перше, що тебе, мабуть, цікавить, — наша назва. У перекладі з японської «Asobi» означає «Грати». Залишається поставити знак оклику в кінці назви й отримаєш… Хоча ні, здогадайся сам. Ми віддаємо пошану всім японським ігровим виданням, а також їхній ігровій індустрії загалом. Тому, очікуй швидкої появи нового українського гіганта, який конкуруватиме з усім, що ворушиться. Наразі в нас не так багато матеріалу, але ми, кінець кінцем, лише недавно повішали на свої двері вивіску «Відчинено»! Невдовзі запустимо декілька нових рубрик, як от — огляди ігор та аналітичні статті різної складності, і розпочнемо захоплення вітчизняної ігрової журналістики!

Сподіваюся, тобі сподобався даний топ, і ти знайшов для себе щось новеньке. Якщо ти російськомовний українець, кожен із запропонованих Телеґрам-каналів дозволить тобі адаптуватися в українськомовному середовищі, якщо у тебе колись з’являлося таке бажання.

P.S. Ахтунґ! Власну думку щодо «Коло вогнища» та «Асобі» не написав, оскільки маю до цих двох проектів безпосередній стосунок. Скажу лише одне: якби я не був впевнений у їхньому яскравому майбутньому та інтелектуальному навантаженню, котре вони готові подарувати читачам, не вкладав би їх у цей топ.

Алексей [HoFTeR] Гаваньчук
Ко-ко-чок, который получил премию "Платиновая брусника", но на вручение приза пришел один из всей писательской шайки. Сфера моей деятельности - комиксы. Люблю, уважаю, наслаждаюсь. Кушаю жаренную картошку и World of Warcraft. Побеждал в конкурсе по выкапыванию ям для врагов на скорость.

Ответить

Забыл пароль?

Зарегистрироваться